אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה (ובקיצור: אכ"ע) יכול להיות זמני או לצמיתות. ככל ואובדן כושר העבודה נובע מפגיעה הקשורה בעבודה (ראה לעיל את הפירוט בנוגע לבתיעות ביטוח לאומי) אזי קיימת זכאות לתביעה ומיצוי זכויות כנפגע עבודה גם מול ביטוח לאומי.

אולם, אכ"ע יכול להיות להיגרם בשל נסיבות רפואיות אחרות כגון מחלה קשה. בשנת 2008 חוקק חוק פנסיה חובה שבמסגרתו התחייבות המעסיקים לרכוש עבור עובדיהם השכירים ביטוח פנסיוני שבמסגרתו קיימת זכאות, בתנאים מסויימים, לקבלת קצבת נכות במקרה של אכ"ע (או במילים אחרות: פנסיית נכות).

הרובד היותר נרחב והמובחר, בנושא ביטוח אכ"ע הוא פוליסת ביטוח המכסה מקרה של אכ"ע, או מה שמכונה "ביטוח מנהלים". לכאורה קיימת עדיפות ברורה לכיסוי ביטוח כזה על פני הביטוח הפניסוני שהוזכר בתחילת הדברים, אולם הדבר אינו פשוט וקיימים מספר סוגים של כיסויים ביטוחיים שכאלו.

רוב האוכלוסייה (הן שכירים והן עצמאיים) לרוב אינם מודעים לסוג הכיסוי שיש ברשותם למקרה של אכ"ע ולמרבה הצער חברות הביטוח אינן ששות לשלם עבור אכ"ע והקשיים שמערימות חברות הביטווח וקרנות הפנסיה לעיתים, הן רבות וקשות ומצריכות טיפול משפטי מהיר, מקצועי ותקיף.  


טואול - בניית אתרים