רשלנות רפואית

מבין תחומי המשפט הרגישים והמצערים ביותר הם תביעות בגין רשלנות רפואית. רופאים טועים. והטעויות לעיתים עולות ביוקר.

לא רק טעויות באבחנה מוקדמת ללידה, או ניתוח כושל מהווים רשלנות רפואית אלא גם טיפול  שיניים כושל חוסה תחת הגדרת הרשלנות הרפואית וכך גם טיפולים קוסמטיים למיניהם שהשתבשו וגרמו לתוצאה לא מיטבית או חלילה לתוצאה הפוכה לחלוטין.

לעורך הדין המייצג ישנו תפקיד חשוב מאוד בתביעה שעילתה 'רשלנות רפואית'. מלבד הפן המשפטי הטהור, חשוב שעורך הדין ידע עם אילו מומחים להתייעץ בכלל ועם אילו רופאים להתקשר לצורך קבלת חוות דעת רפואית שתבסס את העילה הרפואית-משפטית בתיק.

לב ליבה של התביעה לרשלנות רפואית היא חוות הדעת הרפואית בהליך. למעשה התובע חייב לצרף חוות דעת רפואית בתביעת רשלנות רפואית, אך אין לראות בכך כדבר מובן מאליו ובבחינת "לצאת לידי חובה" בלבד. אלא יש להקפיד מאוד בהכנת חוות דעת של רופא מקצועי (רצוי שיהיה בעל שם בתחום שבו הוא כותב את חוות הדעת) אשר מבסס היטב את טענת הרשלנות בחוות הדעת, מאחר וכל התביעה המשפטית,למעשה "יושבת" על אותה חוות דעת רפואית. לכן, חוות הדעת הרפואית חייבת להיות לעילא ולעילא כאשר סיפור המקרה שמובא בה (קרי: העבודות שהובילו לטיפול/לרשלנות וכו') צריכות להיות תואמות את המסכת העובדתית שבכתב התביעה תוך הקפדה על הפרטים ועל העובדות. יש לפעמים שיש לרדת לפרטי פרטים ויש לפעמים שמוטב לתאר העבודות באופן תמציתי יותר על מנת להרחיב יותר בהמשך ההליך ובכל תלוי בתביעה ובאסטרטגיה שעורך הדין מגבש עם הלקוח והכל לפי המקרה הספציפי. 

יש עוד הרבה מה להאריך ולדבר בנושא ונשמח לייעץ לכם אישית בכל שאלה. 

טואול - בניית אתרים